Hem och Skola -dagen är tyvärr INHIBERAD denna höst!

Vi följer de restriktioner som myndigheterna rekommenderar och därmed kan vi inte bjuda in vårdnadshavare till skolan eller samlas i matsalen för en gemensam frukost på fredag.


Det är i vårt allas intresse att ansvara för god hygien och på detta sätt minska en möjlig smittorisk. Vår allas önskan är att kunna återgå till normala omständigheter, -men vi är tyvärr inte där än.Senaste inlägg

Visa alla

Rektorshälsning

Föräldramöten inleds nästa vecka. Här kan du bekanta dig med rektorns hälsning i förväg. Rehtorin terveiset myös suomeksi. FM 7K:

Skolan börjar!

Winellska skolans inleder läsåret 2020-2021 tisdagen den 11 augusti kl. 9. ​ Vi rekommenderar att alla noga följer anvisningarna för god hand- och hosthygien för att förebygga smittorisken och vi vill

09-878 6279

  • White Instagram Icon

Adress

Gesterbybågen 3

02400 Kyrkslätt